KONST / Litografier / Färglitografi 9937599
*
nr 993 7599
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, motivet: 41x57
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 18:51:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 12:57:43
1
1.100 kr
9/11 18:39:02
2
1.100 kr
9/11 18:39:02
1
1.100 kr (Budbetjänt)
9/11 18:39:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:59
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 993 7599
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, motivet: 41x57
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 12:57:43 | 1 | 1.100 kr |
9/11 18:39:02 | 2 | 1.100 kr |
9/11 18:39:02 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
9/11 18:39:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:59